Diabeeditehnoloogia tulevikust – Medtrum

01.08.2022
Diabeeditehnoloogia tulevikust – Medtrum

Medtrum on 2008. aastal loodud Shanghai ettevõte. Nimi Medtrum tuleb sõnadest „meditsiiniline“ ja „spekter“ (kogu maailm), mis näitab nende ambitsiooni muuta meditsiiniseadmete valdkonda üleilmselt (ingl medical ja spectrum). Medtrum on Euroopa turul tegutsenud alates 2015. aastast ja on aktiivne Ühendkuningriigis, Saksamaal, Itaalias, Hollandis, Taanis, Prantsusmaal, Hispaanias ja Rootsis. Neliteist aastat ülimalt sihipärast ja järjepidevat tegevust on teinud Medrumist lühikese ajaga diabeediseadmete innovatsiooniliidri: maailma kõige väiksem ja õhem kanüülita plaasterpump – Nano Pump (Nano sari ei ole Eestis veel saadaval – toim.) – on esimene plaaster-tüüpi insuliinipump, mida saab täielikult juhtida nutitelefoni rakenduse kaudu; nende loodud on ka esimene 14 päeva kantav reaalajas näite edastav glükoosimonitor – Nano CGM – ja aasta lõpus tuleb välja esimene kanüülita suletud ahelaga kunstpankrease süsteem, mis kasutab Medtrumi välja töötatud APGO® algoritmi. 

Kui Scott Yang ettevõtte asutas, oli tema sooviks kasutada pooljuhtide tehnoloogia ja IT võimalusi, et aidata miljonitel diabeetikutel senisest paremat elu nautida. Esimese tüübi diabeet on krooniline haigus, mida ei ole praegu veel võimalik välja ravida, kõigest kontrolli all hoida. Yang räägib: „Mind ajendas Medtrumi asutama see, kui nägin nii paljusid inimesi raskustega võitlemas. Diabeet toob ellu palju pingeid. Me loodame, et pideva uurimistöö ja innovatsiooniga saame paljude diabeeti põdevate inimeste elu teha lihtsamaks. Pühendume üleilmsele diabeetikute kogukonnale.“  

Yangi meelest peavad patsientidel olema paremad seadmed ja kasutajakogemus, koos hüvedega, mida võimaldavad tehnoloogia areng ja innovatsioon. Ta usub, et suletud ahela süsteemiga kunstpankreas  on parim lahendus insuliinist sõltuvatele inimestele, ja et kanüülita plaasterpumbad ja kalibreerimisvajaduseta glükoosimonitorid on nende tulevik. Seega, juba asutamisest 2008. aastal alates on Medtrumi strateegia olnud nende kolme seadme üheaegne arendamine.  Medtrum on ainus ettevõte maailmas, kes on neid kolme seadet järjepidevalt samaaegselt arendanud.Medtrumi nanotehnoloogia ja nutitelefoni lahendus 


Pooljuhtide vallast meditsiiniseadmetele üle minnes seisis ka Yang silmitsi teatud väljakutsetega. Tema arvates koondavad diabeetikutele mõeldud seadmed elektroonika, pooljuhid, tarkvara, mehaanika, algoritmid, keemia ja funktsionaalsed materjalid – ulatudes keerukuselt palju kaugemale tavapäraste meditsiiniseadmete tootmisest. Ta on kindel, et multidistsiplinaarne meeskond suudab raamidest välja murda ning välja arendada piire nihutavaid tehnoloogiaid, muuta ärimudelit ja luua ainulaadseid uuendusi. 

 

nano pump medrum

Medtrumi plaasterpump

Täielik tootevalik

Yang usub, et mõnikord võib varasem kogemus diabeediseadmete väljatöötamisel innovatsioonile takistuseks saada, seega on Medtrumi asutajaliikmed erinevate valdkondade taustaga. Medtrum järgib rangelt vertikaalse integratsiooni strateegiat, mis tähendab, et erinevate protsesside omandiõigus kuulub ettevõttele, ja ettevõte omab täielikku kontrolli kõigi võtmetehnoloogiate üle. Kanüülivaba plaasterpump, glükoosimonitor ja kinnise ahela algoritmid on kõik oma majas välja arendatud. Peale aastatepikkust investeerimist uurimistöösse ja arengusse, on Medtrum ainus ettevõtte diabeedisektoris, kes suudab pakkuda täielikku tootevalikut, ja need tooted on ühtlasi väiksemad, kergemad ning targemad kui konkurentide omad. 

Ainuomaselt Medtrumile on Nano insuliinipump ja glükoosimonitor (Nano CGM) disainitud eraldiseisvalt kasutamiseks. Samas, omavahel ühendatuna, annavad need kasutajale hingerahu, sest hoiatusfunktsioon (Predictive Low Glucose Suspend Function) aitab ära hoida hüposid. Nii insuliinipump kui glükoosimonitor on juhitavad nutitelefonist, kus Medtrum EasyPatch rakendus võimaldab rohkem mugavust ja vabadust kui traditsioonilised süsteemid. Pumba ja monitori teavet saab kergesti jagada ükskõik kui paljude pereliikmete või hooldajatega, kasutades Medtrum EasyFollow rakendust, ning Medtrumi Easy View raportite kaudu on võimalik hoida ühendust ka oma meedikuga.

TouchCare® Nano System seadmed on loodud vaatega tulevikku, valmidusega ühendada need suletud ahela süsteemi, mis tagab automaatse insuliini doseerimise (Automated Insulin Delivery). Aasta teises pooles tutvustab Medtrum Hybrid Closed Loop (HCL) funktsiooni, kus vastavalt seadistatud APGO® algoritm töötab koos insuliinipumba ja glükoosimonitoriga ning muudab insuliini manustamise automaatseks. 

Artikkel on tõlgitud ajakirjast Desang - diabeediajakiri märtsi number 2022

www.medtrum.co.uk

 

Transpordiviisid:

omniva transport